Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Wystąpili na Pyrlandii

Acid Drinkers

Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.

Czytaj dalej

Arka Noego

Arka Noego - dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę.

Czytaj dalej

Eleni

Eleni - Helena Dzoka lub Tzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni (ur. 27 kwietnia 1956 w Bielawie) – polska piosenkarka pochodzenia greckiego. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos, są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50.

Czytaj dalej

Liber

Liber - właściwie Marcin Piotrowski (ur. 10 lipca 1981 w Obornikach) – polski raper i autor tekstów. Były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Współtworzył także krótkotrwały projekt Rio Boss wraz z Kubą Mańkowskim i Sylwią Grzeszczak.

Czytaj dalej

Maanam

Maanam - zespół rockowy, działający w latach 1976-2008, jeden z najpopularniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zalążek grupy Maanam stanowił gitarowy duet M-a-M Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa w 1975 roku, grający mistyczną, orientalną muzykę.

Czytaj dalej

Mezo

Mezo - Jacek Leszek Mejer (ur. 1 lipca 1982 w Poznaniu) – polski raper, dziennikarz radiowy. Poza solową działalnością artystyczną Mezo współpracował z: Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, DJ Decks, Liber, Duże Pe, IGS, Grupa Operacyjna oraz 52 Dębiec.

 

Czytaj dalej

Voo Voo

Voo Voo - polski zespół muzyczny działający od lat 80. XX wieku. Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji.

Czytaj dalej

Afric Simone

Afric Simone - w swojej muzyce miesza rozmaite wątki, zwłaszcza przesłanie folkloru afrykańskiego z europejską muzyką pop. Niektóre jego kompozycje uległy też wpływowi rytmów latynoamerykańskich i muzyki karaibskiej. Jego utwory charakteryzują się prostotą.

Czytaj dalej

Boney M

Boney M – zachodnioniemiecka grupa muzyczna grająca muzykę disco, euro disco oraz eurodance, która odniosła sukces w latach 70. XX wieku. Zespół został utworzony w RFN w 1975 z inicjatywy Franka Fariana. Był to pierwszy zespół z Zachodu zaproszony do ZSRR.

Czytaj dalej

Kasia Wilk

Kasia Wilk współpracowała z zespołami KTO TO, Dreamland, Groovestreet, a także z Mezem. Czasopismo „Machina” umieściło ją na liście 50 najlepszych polskich wokalistek.Jest laureatką kilku nagród, m.in. Grand Prix "Stare po nowemu" w 2001 i 2003.

Czytaj dalej

Lombard

Lombard - polski zespół poprockowy, który zyskał dużą popularność w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. W latach 80. należał do ścisłej czołówki polskich wykonawców, znany m.in. z takich przebojów jak: „Przeżyj to sam” czy „Szklana pogoda”.

Czytaj dalej

Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk - (ur. 14 sierpnia 1961 w Radomsku) – wokalista i gitarzysta rockowy, poeta. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Czytaj dalej

Smolik i Kev Fox

Smolik i Kev Fox - Smolika i Keva Foxa połączyła niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na kilka dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym.

Czytaj dalej

Wilki

Wilki - polski zespół rockowy, później pop-rockowy, który zadebiutował w 1992, założony przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów. Zespół został założony przez Roberta Gawlińskiego, w początkowym okresie przez formację przewinęło się wielu warszawskich muzyków, m.in. Andrzej Zeńczewski, Piotr Kokosiński, Robert Ochnio.

Czytaj dalej

Alians

Alians - polski zespół punkowy, powstały w 1990 roku w Pile.Alians wykonuje dość oryginalną mieszankę muzyki punk, hardcore, folk, reggae i ska, która zyskała miano "pilskiego brzmienia" (inaczej punky reggae). >W instrumentarium Aliansu występuje nietypowy na scenie punk instrument - akordeon.

Czytaj dalej

Czarno - Czarni

Czarno - Czarni - polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna.Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer.

Czytaj dalej

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk - (ur. 8 września 1946 w Katowicach) – polski piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Wokalista zespołu Trubadurzy (1963-1973), artysta solowy od 1973. Wylansował wiele znanych przebojów.

Czytaj dalej

Luxtorpeda

Luxtorpeda - polska grupa wykonująca muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku.

Czytaj dalej

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska - (ur. 2 maja 1958 w Szczecinku) – polska piosenkarka rockowa. Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Studiowała w Studiu Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej. Śpiewała wraz z grupą wokalną Vist. Jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej.

Czytaj dalej

Strachy na Lachy

Strachy na Lachy - (kiedyś Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy) – zespół muzyczny, utworzony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza.
Zespół na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze.

 

Czytaj dalej

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo