Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Tegoroczni wykonawcy

1. LemON

 LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

 

Czytaj dalej

2. KRAMBABULA

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; grający energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku polskim, łemkowskim oraz ukraińskim(na płycie ujęte zostały utwory w jęz. łemk i ukr.). Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy.

Czytaj dalej

3. PPNOU – Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

PPNOU to zespół jakiego nie było, tworzą go muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele, lub po prostu uku. Czwórka gości z Poznania (a nie piątka z Liverpool’u) z malutkimi instrumentami robiąca duży hałas sprawi, że nic co do tej pory wiedziałeś na temat muzyki nie będzie już aktualne. Na ich koncertach zawsze należy spodziewać się niespodziewanego! Łamią konwenanse i kobiece serca. 

 

Czytaj dalej

4. Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego

Poznański chór dziewczęcy, założony w 2008 roku przy Poznańskiej Szkole Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. W chórze śpiewa około pięćdziesiątki dziewcząt w wieku od 10 do 15 lat. Zespół bierze udział w festiwalach, spektaklach operowych, projektach artystycznych wyższych uczelni oraz seminariach chórmistrzowskich. Od roku 2010 chór występuje w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając w nich główne nagrody.

We wrześniu 2014 roku chór wziął udział w pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Chórów Dziewczęcych Trillme Festival w Poznaniu. W kwietniu 2015 zespół wystąpił na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Weronie, gdzie zdobył główne nagrody.

[źródło: wikipedia.pl]

Na tegorocznej Pyrlandii zaprezentuje m.in. utwór "Oda do Pyry".

 

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo