Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Afric Simone

Wystąpili na Pyrlandii

Afric Simone

Afric Simone - w swojej muzyce miesza rozmaite wątki, zwłaszcza przesłanie folkloru afrykańskiego z europejską muzyką pop. Niektóre jego kompozycje uległy też wpływowi rytmów latynoamerykańskich i muzyki karaibskiej. Jego utwory charakteryzują się prostotą.

Szlify dla swojego przyszłego zawodu zdobywał w Londynie, gdzie działał jako wokalista, a przede wszystkim jako tancerz rytmiczny. Gdy przeprowadził się do kontynentalnej Europy, nagrał pierwszą swoją małą płytę (Mr. Barracuda) i dotarł wraz z nią na szczyt popularności w Wenezueli. Zdobył uznanie także w Boliwii, Peru i Brazylii, a w Wenezueli i Kolumbii zdobył złotą płytę.

W Europie zadebiutował w 1975 utworami Ramaya oraz Hafanana. Pierwszy z nich szybko znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w Holandii, Belgii i Luksemburgu. Gdy została ona wydana we Francji, wspięła się na drugie miejsce oficjalnej francuskiej listy przebojów. Afric Simone otrzymał kolejną złotą płytę. Skutkiem tego był czterotygodniowy kontrakt w paryskiej Olimpii. Najbardziej rozpoznawalnym albumem Afric Simona jest Ramaya. Zostały z niego niego wydane dwa single - tytułowa Ramaya oraz Hafanana. Inny znany utwór z tego albumu nosi tytuł Todo Pasara Maria, co oznacza wszystko minie Mario.

W 1977 Ramaya znalazła się na pierwszym miejscu także we Włoszech. Powstała wówczas kolejna, czwarta wersja tego samego utworu (zaprezentowana przez zespół Augusto Rigetti Group). Sytuacja powtórzyła się potem z utworem Hafanana, który istnieje w czterdziestu wersjach.

Największe sukcesy odnosił w latach 1975 - 1980 po obu stronach żelaznej kurtyny. Występował  w ZSRR, Polsce, NRD i Czechosłowacji - krajach bloku wschodniego.

Źródło: wikipedia

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo