Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Czarno - Czarni

Wystąpili na Pyrlandii

Czarno - Czarni

Czarno - Czarni - polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna.Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer.

Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna. Wtedy Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman stwierdzili, że z Janiszewskim dobrze im się pracuje i postanowili założyć zespół, który swym brzmieniem powróci do lat 60. XX w. Sukces płyty Big Cyca Z gitarą wśród zwierząt sprawił jednak, że plany te trzeba było odłożyć na później.

Pierwszy koncert Czarno-Czarnych odbył się w Ostrowie Wielkopolskim.

W 2000 roku Czarno-Czarni wydali płytę Niewidzialni, a w 2002 ukazał się album Jasna strona księżyca.
W 2003 Czarni wystąpili na festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie "Przeboje 40-lecia" wykonali wiązankę starych przebojów zwieńczoną utworem Nogi. W tym samym czasie grupa nagrała piosenkę Nie choruj, która była motywem przewodnim, emitowanego przez Polsat, serialu komediowego Daleko od noszy. W latach 2002-2004 Czarno-Czarni, oprócz występów w Polsce, koncertowali w Nowym Jorku, Chicago, Londynie i Brukseli.

Jesienią 2004 r. zespół wydał płytę Sułtani swingu, zawierającą swingowe wersje klasycznych polskich przebojów z lat 30., 40. i 50. XX w.

W piosenkach Czarno-Czarnych dużą rolę odgrywają teksty Janiszewskiego oparte na specyficznym komizmie słownym i pastiszu.

Źródło: wikipedia

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo