Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Liber

Wystąpili na Pyrlandii

Liber

Liber - właściwie Marcin Piotrowski (ur. 10 lipca 1981 w Obornikach) – polski raper i autor tekstów. Były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Współtworzył także krótkotrwały projekt Rio Boss wraz z Kubą Mańkowskim i Sylwią Grzeszczak.

Od 2004 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Liber współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack oraz Gosia Andrzejewicz.

Marcin Piotrowski działalność artystyczną rozpoczął w 1999 roku w zespole Ascetoholix, którego był współzałożycielem. Początkowo wraz z zespołem występował podczas lokalnych koncertów, w tym na przeglądzie zespołów rockowych w Obornikach. Następnie formacja wystąpiła na festiwalu w Żarowie, gdzie uzyskała 2. miejsce. W międzyczasie ukazał się debiutancki nielegal Ascetoholix zatytułowany 3xlak. Kolejne nagrania zespołu ukazały się na nielegalu Nazwij to sam, który został wydany pod koniec 2000 roku. Równolegle powstał pierwszy teledysk składu zrealizowany do utworu "Umiejętności". Trio cieszyło się wówczas lokalną popularnością co umożliwiło nawiązanie współpracy z wytwórnią muzyczną Camey Studio. W październiku 2001 roku ukazał się pierwszy oficjalny album Ascetoholix pt. A. Na płycie znalazł się m.in. utwór "Już dawno" wykorzystany na ścieżce dźwiękowej do filmu Sylwestra Latkowskiego Blokersi. W międzyczasie Liber wraz z pozostałymi członkami Ascetoholix gościł na głośniej produkcji Slums Attack - Na legalu?. Raperzy wystąpili w piosence "Moje miasto".

21 listopada 2008 roku, ponownie nakładem My Music, ukazał się kolejny album rapera pt. Ona i On nagrany we współpracy z piosenkarką Sylwią Grzeszczak. Nagrania uplasowały się 27. miejscu listy OLiS. Materiał był promowany teledyskami do utworów "Nowe szanse", "Co z nami będzie" i "Mijamy się". 6 marca 2009 roku ukazała się kompilacja nagrań Libera pt. Wczoraj i dziś. Wydawnictwo stanowiło podsumowanie działalności artystycznej rapera. Na płycie znalazły się piosenki m.in. z udziałem takich wykonawców jak: Doniu, Owal/Emcedwa, Sylwia Grzeszczak, Mezo, Pneuma i Kombii. Do albumu została dołączona także płyta DVD zawierającą teledyski. W 2011 roku ukazał się pierwszy album Sylwii Grzeszczak pt. Sen o przyszłości. Na płycie znalazło się sześć piosenek do których słowa napisał Liber. W międzyczasie raper opuścił skład Ascetoholix. 22 maja 2012 roku nakładem EMI Music Poland ukazał się pierwszy minialbum rapera pt. Magia futbolu. Płyta dotarła do 11. miejsca listy OLiS. Na płycie znalazły się piosenki m.in z gościnnym udziałem Tomasza Zimocha, Rafała Brzozowskiego i zespołu InoRos. Wydawnictwo było promowane teledyskami do utworów "Czyste szaleństwo" i "Pola karnego lis". Pod koniec roku Liber wziął udział programie telewizyjnym TVP2 Bitwa na głosy, gdzie zajął III miejsce.

21 maja 2013 ukazał się kolejny album studyjny Libera pt. Duety. Album uplasował się na 20. miejscu zestawienia OLiS. W nagraniach płyty muzyka wsparli m.in. wokalista zespołu De Mono – Andrzej Krzywy, śpiewaczka Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz wokalista zespołu Video – Wojciech Łuszczykiewicz. Piosenka "Wszystkiego na raz" nagrana wraz z Natalią Szroeder była notowana m.in. na 1. miejscu na POPLiście. Kompozycja uplasowała się na 5. miejscu AirPlay – Top. W ramach promocji wydawnictwa zrealizowane zostały teledyski do utworów "Winny" w którym zaśpiewał Mateusz Mijal oraz "Nie patrzę w dół" ponownie z udziałem Natalii Szroeder
Źródło: wikipedia

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo