Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pyrlandia 2017 - Festiwal Aquanet Pryrlandia 2017 Poznań - Małgorzata Ostrowska

Wystąpili na Pyrlandii

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska - (ur. 2 maja 1958 w Szczecinku) – polska piosenkarka rockowa. Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Studiowała w Studiu Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej. Śpiewała wraz z grupą wokalną Vist. Jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej.

W 1975 roku zdobyła tam główną nagrodę, Złoty Samowar, za interpretację piosenki "Słowiki" (oryg. "Соловьи"). W roku 1981 została wokalistką zespołu Lombard, i jej współpraca z nim trwała przez dziesięć lat. W roku 1999 rozpoczęła karierę solową. W 2008 roku pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Z Lombardem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w Sanremo, z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree, zagrała tytułową rolę w musicalu "Pocałunek kobiety pająka", a w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu "Jesus Christ Superstar". W filmie "Podróże pana Kleksa" pojawiła się jako królowa Aba śpiewając "Meluzynę". W Sopocie (1999) otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności, a w Opolu (2007) odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd.
Żona fotografika Jacka Gulczyńskiego, bratowa Piotra "Gulczasa" Gulczyńskiego.
Źródło: wikipedia

 

Sponsor główny

aquanet

Partnerzy

 niku logologo wfosigw kolorfitswim   faq    profile logo

                logotyp WTK   epoznan logo